Chystáte se strávit příjemný týden na horách? Už se vidíte, jak brázdíte sjezdovku a potom si užíváte výhled na zasněženou krajinu z tepla roubené chaloupky? Ještě než budete myšlenkami u zamrzlého horského potůčku, zabalte si s sebou vše potřebné, ať vám pobyt nic nezkazí.

Teplé oblečení, ve kterém nezmrznete

Celá zimní romantika by vám byla k ničemu, kdyby celý pobyt doprovázelo drkotání zubů. Zařaďte do šatníku termo prádlo, mikiny, svetry, nepromokavé zateplené kalhoty, čepici, šálu a rukavice.

Kvalitní boty, aby vás nezábly nohy

Máte s pobytem na horách spojené promáchané nohy? Pořiďte si kvalitní zimní boty a s neustálým sušením se budete moci nadobro rozloučit.

Vybavení na lyžování

Co by to bylo za pobyt na horách, kdybyste nevytáhli lyže? Ať už preferujete sjezdovky nebo běžky, krásně protáhnete své tělo na čerstvém vzduchu za svitu teplých slunečních paprsků. Až hodíte lyže na střechu auta, zkontrolujte si, zda máte i ostatní potřebné náležitosti, jako jsou lyžařské rukavice, kukla, helma, hůlky a lyžáky. Ať nemusíte lyžovat v bačkůrkách.

Nezapomeňte na hygienické potřeby a lékárničku

Kartáček na zuby, pasta, sprchový gel, šampon, deodorant, opalovací krém a toaletní papír, to je základ. Vezměte si ale i lékárničku. Nechceme sice přivolávat žádné problémy, ale je dobré, když je člověk předem připraven. Sbalte si základní léky, náplasti a stahovací obinadlo.

Zabalte si i hry

Až se vrátíte ze sjezdovky a budete si užívat příjemné dlouhé zimní večery, můžete si k tomu dopřát i trochu zábavy. Zabalte si proto do tašky také nějakou deskovou nebo karetní hru, k posezení u horkého svařáku se vám bude hodit. A když se budete chtít odvázat, můžete si maličko pozměnit pravidla a rozjet panákovou hru.


Image by Inna Lesyk at Pexels.com